گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان های همجوار / ۸۰ درصد ادارات در فریدونشهر برای حضور معلولان مناسب سازی نشده است

۸۰ درصد ادارات در فریدونشهر برای حضور معلولان مناسب سازی نشده است

معلولیترئیس اداره بهزیستی فریدونشهر گفت: ۸۰ درصد ادارات در این شهرستان برای حضور معلولان مناسب سازی نشده است.

براتی با اشاره به حضور یکهزار و ۵۰ نفر معلول در شهرستان فریدونشهر افزود: از این تعداد ۴۰۰ نفر معلول جسمی و حرکتی هستند که برای حضور در جامعه و ادارات نیاز به مناسب سازی معابر دارند.

وی از مسئولین ادارات شهرستان خواست در راستای ایجاد انگیزه و حضور معلولان در جامعه، برای مناسب سازی اماکن اداری اقدام کنند.

وی اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم برای دو هزار و ۵۰۰ کودک، غربالگری شنوایی نوزادان برای ۲۰۰ کودک، پرداخت هزینه عینک و جراحی چشم به مبلغ ۴۵ میلیون ریال برای ۵۰ کودک و آموزش پیشگیری از معلولیتها برای دو هزار و۷۰۰ نفر را از جمله فعالیت های واحد پیشگیری این اداره در سال جاری عنوان و اظهار کرد: برگزاری جلسات آموزشی پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار نیز از این برنامه هاست.

وی همچنین با اشاره به فعالیت واحد مشارکت ها و اشتغال اداره بهزیستی فریدونشهر برای مددجویان گفت: مهمترین آنها در سال جاری ساخت چهار واحد مسکونی در روستاها، کمک هزینه تکمیل شش واحد مسکونی روستایی، جذب ۱۱۳ میلیون ریال کمک غیر نقدی، توزیع ۲۵۷ سبد کالا بین خانواده مددجویان و پرداخت ۲۷ مورد تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی کسب و کار خرد به مبلغ ۷۴۶ میلیون ریال است.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*