گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / استان اصفهان / استان اصفهان ۱۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی دارد

استان اصفهان ۱۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی دارد

استان اصفهان ۱۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی دارد

استان اصفهان ۱۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی دارد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان اصفهان به وجود یک هزار و ۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی در سطح استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد این بیماران دچار زخم بستر هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید اصغر فیاض به مناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: در استان اصفهان ۲۴۰ هزار معلول شناسایی شده‌اند که در حوزه تخصصی ۱۲۴ هزار معلول به طور مستقیم و غیر‌مستقیم خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به ۲۴۵ مرکز توانبخشی در سطح استان اصفهان افزود: ۹۶ مرکز روزانه و توان‌پزشکی در اصفهان فعال هستند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه ارائه خدمات در بخش فیزیوتراپی، شنوایی به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در سطح استان اصفهان ۴۶ مرکز شبانه‌روزی برای نگهداری معلولان استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات به معلولان روستایی، عشایری و اتباع خارجی در مراکز توانبخشی استان اصفهان انجام می‌شود و در این راستا ۲۶ هزار نفر از معلولان روستایی و اتباع امور خارجه از مراکز توانبخشی سازمان بهزیستی استان اصفهان خدمات دریافت می‌کنند.

فیاض با اشاره به طرح شناسایی مراقبین خانگی برای بیماران جسمی و حرکتی تاکید کرد: برخی مراقبین خانگی دارای مجوز بهزیستی هستند که خانواده این نوع بیماران با توجه به یارانه‌ای که دریافت می‌کنند باید مراقب چنین افراد در نگهداری باشند.

وی به وجود یک هزار و ۳۹۱ بیمار آسیب نخاعی در سطح استان اصفهان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد از این بیماران دچار زخم بستر شدند و سازمان بهزیستی بسته‌های حمایتی برای درمان ونگهداری را در غالب اعتبارات استانی و مشارکت‌ها در اختیار خانواده‌های این دسته از مددجویان نیز قرار می‌دهد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان اصفهان همچنین گفت: استانداری قول استفاده از یک سری امکانات را از طریق علوم پزشکی داده است.

وی استفاده از هنر برای توانبخشی به معلولان را نیز ضروری دانست و اظهار کرد: در این راستا گروه‌‌های موسیقی و تئاتر توسط خود معلولان راه‌اندازی شده است و اقدامات خوبی را نیز انجام داده‌اند.

وی یکی از اقدامات بهزیستی در این حوزه را تئاتر‌درمانی و موسیقی درمانی دانست و گفت: در حال حاضر ۳۶۰ گروه تئاتر در سراسر استان اصفهان توسط معلولان ایجاد شده است که پایه این گروه تئاتر سال ۸۰ در کشور و سال ۸۲ در اصفهان با ۱۶ گروه بود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان اصفهان در پایان بیان کرد: براساس قانون جدید مناسب‌سازی تنها ۱۰ درصد از  اماکن عمومی مناسب‌سازی‌های تردد معلولان در سطح شهر باید بشود، هرچند شهرداری در این زمنیه خوب عمل کرده است، اما هنوز مکان‌های نامناسب در سطح شهر وجود دارند.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*