گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / استان اصفهان / آیینه داران قدر مهمان محلات محروم اصفهان

آیینه داران قدر مهمان محلات محروم اصفهان

اقلام

آیینه داران قدر مهمان محلات محروم اصفهان

آیینه داران قدر مهمان محلات محروم اصفهان می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آیینه داران قدر نام طرحی است که با هدف زنده کردن رسم رسیدگی به محرومان شهر به پیروی از سیره حضرت علی (ع) در شب‌های قدر توسط انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)، برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این همایش، اشاره به قسمتی از شهر و همشهریانی است که در حاشیه شهر و محلات کناری آن به دست فراموشی سپرده شده‌اند، مردمانی که نه در جایی دور، بلکه در لابه‌لای کوچه‌های همین شهر زندگی می‌کنند اما از داشتن بسیاری ازحقوق اولیه خود محروم هستند.

این طرح در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با ۲۵ تیرماه با همایشی در محل مدرسه امام صادق (ع) اصفهان از ساعتت ۲۲ آغاز می‌شود و با برگزاری مراسم دعا و پخش ارزاق در محلات محروم شهر ادامه می‌یابد. آیینه داران قدر، تلاشی است برای دیدار و دلجویی از محرومان شهر و رواج فرهنگ هم نوع دوستی و هم نوع پروری.

انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)، یکی از سازمان‌های مستقل مردم نهاد اصفهان است که فعالیت خود را از پاییز ۸۸ آغاز نموده است. طرح‌های این انجمن اکثراً بر گرفته از سیره و منش زندگی حضرت علی (ع) است.

این انجمن همچنین بررسی علمی و آکادمیک معضلات اجتماعی را جهت ارائه راهکارهای اصولی برای حل ریشه‌ای معضلات در دستورکار قرار داده است و در پنج سال فعالیت خود در مناطق محروم شهر اصفهان، موفق به ارائه خدمات مشاوره و درمانی و نیز ارائه خدماتی در زمینه‌های زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان، کودکان بی شناسنامه و ترک اعتیاد شده است.

 

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*