گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / استان اصفهان / احداث بیمارستان به جای بدهی به تامین اجتماعی اصفهان

احداث بیمارستان به جای بدهی به تامین اجتماعی اصفهان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر دادخواه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: بدهی شهرداری اصفهان به علت نپرداختن سهم کارفرمای بیمه شرکت اتوبوسرانی اصفهان از ۱۳ سال قبل تاکنون افزایش یافته است.

وی بیان داشت: در سال ۹۲ برای افرادی که اقدام به پرداخت بدهی خود با تامین اجتماعی کردند تخفیف در نظر گرفته شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با شهرداری اصفهان برگزار شد مقرر شد شهرداری به جای پرداخت پول نسبت به احداث بیمارستانی در نزدیکی سالن اجلاس اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه مصوبه تخفیفات دولت برای سال جاری تمدید نشده است، افزود: در صورتی که این کار حالت اجرایی به خود بگیرد حدود ۳۰ میلیارد تومان از بدهی های شهرداری به این سازمان بخشوده و در غیر این صورت شهرداری باید تمام بدهی خود به این سازمان را پرداخت کند.

دادخواه تصریح کرد: البته شهرداری اصفهان باید برای این اقدام هر چه زودتر قسط اول این بدهی را به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان را پرداخت کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: ۳ میلیون و ۱۵۳ هزار نفر در استان اصفهان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد از جمعیت استان از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند، افزود: بیشترین هزینه سازمان تامین اجتماعی مربوط به پرداخت حقوق مستمری بگیران است که خوشبختانه در این زمینه هیچ بدهی به بازنشستگان نداریم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۴۲ شعب تامین اجتماعی برای خدمات رسانی به مردم فعال شده است، تصریح کرد: طرح کارت هوشمند درمان به جای دفترچه های بیمه درمانی از اول مهرماه سال جاری در اصفهان اجرا می شود.

دادخواه خاطرنشان کرد: این طرح در ابتدا در واحدهای ملکی این سازمان شامل بیمارستان های شریعتی و غرضی و درمانگاه های دولتی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح نیازی به مراجعه شعب برای دریافت دفترچه درمانی نیستند، اظهار داشت: ۱۰ هزار کارفرما با اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان طرف قرارداد هستند که با اجرای طرح کارت هوشمند درمان به جای دفترچه های بیمه از تردد ۱۰۹ هزار نفر در سطح شهر کاسته می شود.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*