گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / سراسری / استقرار صنایع و ایجاد اشتغال پایدار سبب درآمدزایی شهرداری‌ها است

استقرار صنایع و ایجاد اشتغال پایدار سبب درآمدزایی شهرداری‌ها است

به گزارش تسنیم، محمدعلی اسفنانی ضمن ابراز تأسف از وضعیت شهرداری‌های منطقه اظهار داشت: برخی از شهرداری‌های تابعه به علت نداشتن درآمد ضعیف هستند، نبود صنایع در این شهرستان‌ها عوارضی را برای شهرداری‌ها به دنبال ندارد و عدم اشتغال و سرمایه مهاجرت بی‌رویه را به دنبال دارد.
وی گفت: یکی از هزینه‌های جانبی که به علت شرایط جوی منطقه برای شهرداری‌ها تحمیل می‌شود هزینه برف‌روبی است که هیچ ردیف بودجه‌ای در این زمینه وجود ندارد دولت هم کمکی در این زمینه به شهرداری‌ها نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های داران، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما برای درآمدزایی شهرداری‌ها این است که با استقرار صنایع قابل‌استقرار در منطقه و ایجاد اشتغال برای ماندگاری مردم در شهرستان امکان درآمدزایی وجود دارد چون قاعده بر این است شهر پردرآمد، شهرداری پردرآمد خواهد داشت و تا زمانی که شهرها را درآمدزا نکنیم شهرداری‌ها نیز درآمدزا نخواهند شد.
وی افزود: هنر شهردار این است که از هیچ پول بسازد و نمای شهرستان را از حالت خستگی و بی‌روحی دربیاورد.

اسفنانی در ادامه به اختلاف شهرداری چادگان و سازمان عمران اشاره داشت و گفت: شهرداری چادگان اختلاف بزرگی با سازمان عمران زاینده‌رود داشت به صورتی که ارتباطات سخت و غیرقابل‌پذیرش بود ما با وساطتی که کردیم نه‌تنها اختلاف را حل کردیم بلکه ۵۰ میلیارد ریال طلب شهرداری و سازمان عمران را وصول کرده که ۵۰ میلیارد ریال بودجه پنج سال شهرداری است و باعث شد بودجه پنج سال در یک‌زمان کوتاه انجام شود.

وی از برنامه‌های خود برای جذب سرمایه‌گذاران در منطقه گفت: از قبل از شروع کار مجلس و بعد از پایان انتخابات رأی زنی‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون و با مجموعه‌های متنوع و متعددی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از بخش‌های مختلف صنعتی، صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی، تولید عرقیات، دستگاه‌های بسته‌بندی مواد غذایی، مباحث مربوط به گردشگری، ایجاد دهکده‌های فرهنگی، تفریحی و ایجاد مناطق گردشگری صورت گرفت.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به بیش از ۴۰۰ جلسه جذب سرمایه‌گذار در شهرستان‌های تابعه اشاره داشت و گفت: امیدواریم این جلسات به سرانجام و نتیجه برسد و شاهد جذب سرمایه‌گذاران بومی مقیم خارج از منطقه و یا غیربومیان خارج از منطقه باشیم و اقدام مؤثری صورت بگیرد.
وی با ابراز خرسندی از تخصیص حمایت مالی برای بخش زنده رود شهرستان فریدن که جدیدالتأسیس است، خاطرنشان کرد: موضوع به دولت و وزارت کشور منتقل‌شده است که با تعیین چارت سازمانی برای شهرستان جدیدالتأسیس بویین میاندشت و زنده رود فریدن اعتبار مربوطه پیدا خواهد کرد.

اسفنانی به نگاه کلی خود به باهم بودن و کار کردن چهار شهرستان با یکدیگر اشاره داشت و گفت: نگاه من یک نگاه کلی به این چهار شهرستان است، تفکیک یک شهرستان به‌هیچ‌عنوان قابل توجیه نبوده است.

وی به دو جلسه که از نخبگان فریدنی مقیم تهران و اصفهان برگزارشده اشاره کرد و افزود: در این جلسات از نخبگان فریدنی مقیم تهران و اصفهان دعوت کردیم و مؤسسه‌ای را به‌عنوان رشد و توسعه فریدن بزرگ‌راه اندازی کردیم یعنی نگاه بخشی به منطقه نشده و نگاهمان به‌صورت کلان بوده است و هر چهار شهرستان را مدنظر داشته‌ایم، کسانی هم که در همایش حضور پیدا کردند همه مبنا را بر ای کل منطقه گذاشته‌اند که امیدواریم هر چهار شهرستان رونق پیدا کنند.

 

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*