گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان بویین میاندشت / آب شرب سه روستای بویین میاندشت، نیتراته است

آب شرب سه روستای بویین میاندشت، نیتراته است

سرپرست فرمانداری بویین میاندشت گفت: آب شرب سه روستای زرنه، داشکسن و ماربر در این شهرستان نیتراته شده است و آب‌رسانی سیار به این روستاها انجام می‌شود.
به گزارش ایرنا، امیر هادی افزود: چهار روستا ازجمله قائم‌آباد نیز با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند که برای این روستاها نیز آب‌رسانی سیار صورت می‌گیرد.
وی اظهار کرد: برای این کار مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار لازم است که تأمین می‌شود.
به گفته وی مقررشده دریکی از روستاهای دارای آب شرب نیتراته به‌طور آزمایشی از دستگاه مخصوصی برای سالم‌سازی و تصفیه آب استفاده شود.
سرپرست فرمانداری بویین میاندشت تصریح کرد: فرسوده بودن شبکه‌های آب‌رسانی به‌ویژه در برخی روستاها نیز موجب هدر رفت آب می‌شود که برای اصلاح این شبکه به اعتبار زیاد نیاز است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا دلیل نیتراته شدن آب روستاها مشخص‌شده است گفت: یک طرح کارشناسی و مطالعاتی در این زمینه از سال گذشته با همکاری یکی از دانشگاه‌های اصفهان و فرمانداری فریدن آغاز شد اما از نتایج آن اطلاعی ندارم.
بویین میاندشت که پیش‌ازاین یک بخش در شهرستان فریدن بود، به‌عنوان بیست و چهارمین شهرستان استان اصفهان در مرداد سال گذشته شناخته شد.
فرماندار پیشین فریدن سال گذشته درباره نیتراته بودن آب روستاها به ایرنا گفت: علت نیتراته شدن آب تعدادی از روستاهای این شهرستان به‌صورت علمی و توسط یکی از دانشگاه‌های استان اصفهان بررسی می‌شود.
هادی با اشاره به وجود نیترات در آب تعدادی از روستاهای این شهرستان تصریح کرد: این آب غیر آشامیدنی است و اهالی این روستاها ناچار به تأمین آب شرب از منابع دیگر هستند.
وی با تأکید بر اینکه دلیل قطعی نیتراته شدن آب این روستاها مشخص نیست، گفت: ستاد مدیریت بحران استان اصفهان در قراردادی بررسی این موضوع را به دانشگاه اصفهان محول کرده است.

 

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*