گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان بویین میاندشت / در حاشیه ی برنامه سفیر سفر

در حاشیه ی برنامه سفیر سفر

در هفته‌ای که گذشت شبکه استانی اصفهان در برنامه سفیر سفر به ماه مبارک رمضان در شهرستان بویین میاندشت پرداخت. این برنامه حاشیه‌هایی داشت که پرداختن به آن‌ها ناگزیر است. در مورد اینکه اولین برنامهٔ سفیر سفر در شهرستان ما تهیه شد، باید سپاسگزار عزیزانی چون مهندس مهدی و دیگر دوستان باشیم که هماهنگی آن را بر عهده داشتند. فراموش نکنیم که در حالت عادی اگر جایی برای شهرستان ما بود، در آخرین نوبت برنامه‌ها می‌بود. موضوع دیگر انتقادهای بی‌مورد در شکل برنامه، این برنامه کارگردانی داشت که تعیین می‌کرد از چه امری و در چه شرایطی گزارش تهیه شود و این ربطی به نظر مسئولان شهرستان نداشت و حال که این‌گونه هم نبود، برنامه‌ریزی برای این‌گونه برنامه‌ها به‌هیچ‌عنوان کار آسانی نیست. برخی انتقاد کرده‌اند که چرا فرزندان مهندس مهدی در برنامه آمده‌اند! حرفی بی‌مورد. مگر فرزندان ایشان، فرزندان این شهرستان نیستند یا مگر آیا این انتقاد به فرزندان آقای فلان و آقای بهمان وارد نبود. حال‌آنکه تأکید مهندس مهدی بر عدم تهیه گزارش از فرزندان خود بوده است.

بدون شک شهرستان ما ایران کوچکی است و فرهنگ ما امری متفاوت و بکر ندارد. از چه جیزی گزارش تهیه می‌شد که مورد استقبال واقع شود. زمانی که کارگردان می‌گویند از کلاس قرآن و صنایع‌دستی باید گزارش تهیه کنیم و در همان زمان کلاس فنی هنری دوخت بر روی پارچه برگزار می‌شد، چه باید می‌کرد؟

با این شرایط در برنامه‌های بعدی به‌شرط وجود، به کارگردان برنامه تأکید می‌گردد که تنها از درودیوار شهر گزارش تهیه کنند و امیدواریم که دوستان گلایه نکنند چرا از دیوار خانهٔ فلانی فیلم تهیه‌کرده‌اید.

بگذریم، برای کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) و دوستان و همشهریان همیشه همراه ما، مهم نام شهرستان بود که برای دقایقی در شبکه استانی تکرار شد. از همه عزیزانی که مقدمات این برنامه را فراهم نمودند سپاسگزاریم و کاش به‌جای انتقاد، راهکارهایی مؤثر داشته باشیم. چراکه واقعاً کارگردانی و ایده پردازی برای یک مستند جامع، کار بسیار سختی است.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*