گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان بویین میاندشت / جلسه هم اندیشی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان بویین میاندشت برگزار شد

جلسه هم اندیشی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان بویین میاندشت برگزار شد

DSC00492-z

اولین جلسه هم‌اندیشی کانون‌های فرهنگی مساجد شهرستان پیش از ظهر روز شنبه مورخ ۱۱/۵/۹۳ با حضور سرپرست فرمانداری، معاون فرهنگی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان و فعالین این کانون‌ها در سطح شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه آقای تابش، معاون فرهنگی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان با اشاره به آنکه استان اصفهان رتبه اول کشور را درزمینهٔ تشکیل کانون‌های فرهنگی مساجد داراست، تصریح کرد: هم‌اندیشی و فعالیت هرچه بیشتر کانون‌های فرهنگی مساجد به‌خوبی می‌تواند مانع از ضربه دشمنان به تفکر ناب اسلامی گردد.

وی افزود: تاکنون ۱۶۰۰ کانون فرهنگی در مساجد سطح استان فعال هستند که سهم شهرستان بویین میاندشت ۲۳ کانون است. همچنین تاکنون هزار باب کتابخانه در کانون‌های مساجد استان فعال هستند که پیش‌بینی می‌گردد امسال ۳۰۰ کتابخانه دیگر به این تعداد افزوده شود.

فرماندار بویین میاندشت:

غرب با تمام قدرت در حال آسیب رسانی به فرهنگ اسلامی است/ نباید نسبت به این مسئله بی تفاوت باشیم

جلسه مدیران کانون های فرهنگی،هنری مساجد در سالن اجتماعات فرمانداری بویین میاندشت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور فرماندار، ریاست اداره فرهنگ،امام جمعه و مدیران کانون های مساجد شهرستان

 برگزار شد در خصوص  مسائل و مشکلات کانون ها و چگونگی اجرای  بهتر برنامه های فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.

فرماندار بویین میاندشت در این جلسه ضمن تشکر از همه تلاش ها و فعالیت های انجام شده ،خواستار انجام فعالیت های مستمر کانون ها شد.

وی  با بیان این که دشمن با تمام قدرت در حال آسیب رسانی به فرهنگ اسلامی و ایرانی است،از مسئولان کانون خواست بیشتر به بحث تهاجم فرهنگی و مبارزه با فرهنگ غرب بپردازند.

هادی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تشکیل واحد های فرهنگی در ادارات تاکید کرد و افزود: همه مسئولان ادارات باید در قبال مسائل فرهنگی خود را مسئول بدانند.

عالی ترین مقام  اجرایی شهرستان با اشاره به نقش جوانان در مبارزه با تهاجم فرهنگی گفت: اگر جوانان جامعه اسلامی به سمت فرهنگ غرب گرایش پیدا کنند،خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آمد.

امام جمعه بویین میاندشت در این جلسه ضمن  تبریک عید سعید فطر ،تعامل و هم اندیشی بیشتر  کانون ها را  جهت  رونق فعالیت های فرهنگی  شهرستان خواستار شد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به مسئله فرهنگ گفت: امروزه  می بایست مسئولان فرهنگی همان گونه که رزمندگان اسلام  در جبهه های جنگ با دشمنان مبارزه کردند  با  تهاجم فرهنگی مبارزه کنند.

 حجت الاسلام والمسلمین رشوندی با بیان ضروریت حفظ محوریت مساجد گفت: بهتر است برنامه های فرهنگی  بیشتر در مساجد برگزار شود و به این وسیله ارتباط نزدیک میان جوانان و مساجد برقرار شود.

اسلامی؛مدیر کانون فرهنگی امام خمینی (ره) با انتقاد از کمبود امکانات کانون ها خواستار اختصاص بودجه کافی برای تامین امکانات  لازم کانون های فرهنگی،هنری و ورزشی شهرستان شد.

سایر مدیران کانون ها نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند و صحبت همه افراد مورد بحث و برسی قرار گرفت.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*