گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان های همجوار / داران / مهمترین مشکل بهداشت عشایر، نبود آب شرب سالم است

مهمترین مشکل بهداشت عشایر، نبود آب شرب سالم است

ab

غلامعباس خزایی افزود: بسیاری از عشایر مستقر در این شهرستان از آب تصفیه نشده چاه برای شرب استفاده می کنند که منجر به شیوع بیماری های گوارشی بویژه در فصل گرما در بین آنها می شود.

وی به بحرانی که در ماه گذشته در این زمینه در فریدن بوجود آمد اشاره و اظهار کرد: تعدادی زیادی از عشایر مستقر در حدود ۵۰۰ چادر عشایری که در اطراف شهر دامنه از توابع فریدن مستقرند بدلیل استفاده از آب شرب ناسالم دچار بیماری گوارشی شدند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع به سرعت کنترل شد و همه بیماران تحت مداوا قرار گرفتند،تصریح کرد: در همین زمینه کمیته ویژه ای متشکل از دستگاه های اجرایی شهرستان تشکیل و مقرر شد برای حل مشکل آب شرب عشایر تدبیری اندیشیده شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فریدن گفت: لازم است برای حل این مشکل یک اقدام اساسی صورت گیرد که پیشنهاد ما در این زمینه، اسکان عشایر در مناطق مشخص است.

خزایی یکی دیگر از مشکلات بهداشتی عشایر فریدن را کمبود سرویس های بهداشتی بویژه حمام خواند و افزود: این موضوع نیز منجر به شیوع بیماری های پوستی در میان آنها شده است.

وی ادامه داد: لازم است برای حل این مشکل نیز اقدام اساسی صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات شبکه بهداشت و درمان فریدن برای ارتقا سطح سلامت عشایر مستقر در این شهرستان گفت: یک تیم پنج نفره متشکل از پزشک، پرستار و ماما به طور منظم با حضور در چادرهای عشایر به معاینه و درمان آنها می پردازند.

خزایی با تاکید بر اینکه عشایر فریدن از نظر درمانی به طور کامل تحت کنترل و نظارت ما هستند اظهار کرد: داروی اولیه رایگان نیز به مقدار مورد نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی با اشاره به واکسیناسیون عشایر شهرستان فریدن به طور مرتب اضافه کرد: در بازدیدهای دوره ای، نمونه خون افراد مشکوک به بیماری ها از جمله مالاریا نیز گرفته می شود.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*