گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / استان اصفهان / رئیس‌جمهور در چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر فضا قرار نگیرد

رئیس‌جمهور در چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر فضا قرار نگیرد

asfanani-imna1

محمدعلی اسفنانی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی در خصوص سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری با وجودی که این روزها بحران آب در اصفهان جدی است و اختلافات دو استان بر سر طرح بهشت آباد، اظهار داشت: اگر موضوع آب اصفهان برای دولت جدی بود برای حفظ حقوق کسانی که مشکل آب پیدا می کردند قبل از سفر به استان چهارمحال و بختیاری به این موضوع رسیدگی می کرد.
وی تاکید کرد: با این حال ترجیح دولت بر اولویت سفر به چهارمحال و بختیاری نسبت به اصفهان بوده و امیدواریم این ترجیح بدون توجیه نباشد.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس با یادآوری دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و سفر وی به چهارمحال و بختیاری و صحبت هایش که منشا اثر منفی برای بحث آب اصفهان شد، بیان داشت: آقای روحانی با توجه به تحصیلات حوزوی و حقوقی و همچنین اشرافیت نسبی بر مساله آب، باید سهم آبه و حق آبه و حقوق افراد را در بحث آب مورد لحاظ قرار داده و در بین صحبت هایشان تحت تاثیر فضای موجود قرار نگیرد که بعدها مسئولیت زا باشد.
وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور در خوزستان تحت تاثیر برخی رفتارها و اعتراضات در مورد آبرسانی به اصفهان صحبت ها و تصمیماتی شتابزده اتخاذ کرد، گفت: با یادآوری برخی مسائل به رئیس جمهور می توان جلوی اتفاقات مشابه در چهارمحال وبختیاری را گرفت البته امیدواریم این چنین شود چرا که اگر خلاف این رخ دهد مسائلی پیش می آید که عده ای ناخواسته باید تاوان آن را پس دهند.
اسفنانی در خصوص اینکه با رایزنی بیشتر اگر رئیس جمهور پیش از چهارمحال و بختیاری به اصفهان سفر می کرد و با اشرافیت کامل نسبت به بحران اصفهان، تصمیمات بهتری برای آب می گرفت، بیان داشت: به طور قطع سفر روحانی به اصفهان پیش از چهارمحال و بختیاری تاثیر بهتری داشت.
وی افزود: پیش از این نمایندگان اصفهان در شروع دولت یازدهم جلسه ای با روحانی داشتند و حتی فیلم مربوط به مشکلات آب اصفهان و زاینده رود و بحران آن در قالب کلیپ پخش شد همچنین جلسات متعددی با با رئیس جمهور، معاونان و وزیر نیرو برگزار شده و اهمیت موضوع آب اصفهان به آنها گوشزد شده با این حال به نظر می رسد دولت همچنان بحران آب اصفهان را نپذیرفته است.

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*