گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان های همجوار / داران / مردم به فکر کار و تولید با سرمایه های کوچک باشند

مردم به فکر کار و تولید با سرمایه های کوچک باشند

tajmiri

اسفندیار تاجمیری به برنامه های خود در حوزه های اقتصاد، فرهنگ و توسعه روستایی اشاره داشت و گفت: حدود ۵۴درصد جمعیت شهرستان در روستا ساکن هستند و این به نفع جمعیت روستایی شده است و در برنامه ها مدیریت روستایی اولویت خاصی دارد.
وی اظهار داشت: مهم ترین فعالیت ها در روستاها باید انجام بشود که در دوبخش زیرساخت ها که مطالبات مردم در بهسازی روستایی است البته این کار اعتبار کلان می خواهد ،هرچندمحل اعتبارات دهیاری هم مساعدت هایی باید دربهسازی روستایی بکند تا اقداماتی شکل بگیرد.
فرماندار فریدن خاطرنشان کرد: هرچقدر مردم مشارکت کنند و خودیاری انجام بدهند موفقیت های بیشتری صورت خواهد گرفت.
وی افزود: مهم ترین بخش دیگر بحث ماندگاری مردم در روستا است که معطوف به تولید و اشتغال است که باید به خصوص در حوزه اقتصاد روستایی فکری به حال معیشت مردم کرد.
تاجمیری گفت: باید برای جوانان کارآفرینی کرد از جمله اعمال سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش بسیج سازندگی در دستور کار است که با این کارانگیزه مردم و جوانان بالا برود.
وی ادامه داد: مردم مشارکت کنند و به فکر کاروتولید با سرمایه های کوچک باشند کارگروه اشتغال هم پیگیر این است که درحوزه اشتغال کاری انجام بدهد.
فرماندار فریدن گفت: در حوزه فرهنگی ایجاد تحرک، پویایی و نشاط از اولویت های حوزه های روستایی و شهری است.
وی خاطرنشان کرد: باید از طریق سوابق فرهنگی، هنجارها، آداب و رسوم و سنت هایی که وجود دارد فضای فرهنگی روستا را به سمت نشاط و شادابی برد.
تاجمیری با اشاره به حوزه ی معنوی و اعتقادی اظهار داشت: در این حوزه هم به دنبال این هستیم که خانه های عالم را مورد تقویت قرار بدهیم که بستر برای روحانیون توانمند در روستا شکل بگیرد.

 

درباره‌ rooyeshmag

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*