گزیده ای از اخبار
خانه / اخبار / شهرستان های همجوار

شهرستان های همجوار

قطعی چهار و نیم ساعته کلیه ارتباطات مخابراتی و اینترنت غرب استان اصفهان

تلفن‌های همراه، تلفن‌های ثابت برون شهری، دیتا و اینترنت شهرستان‌های غرب استان اصفهان از حدود ساعت ۱۰:۳۰ امروز تا حدود ساعت ۱۵:۰۰ قطع شد. حمید عطایی، رئیس اداره مخابرات شهرستان فریدونشهر، علت این قطعی طولانی مدت را پاره شدن کابل فیبرنوری ارتباطی بین مرکز استان تا شهرستان‌های غرب استان دانست. وی محدوده این پارگی را بین شهر تیران تا شهر ... ادامه مطلب »

مهمترین مشکل بهداشت عشایر، نبود آب شرب سالم است

غلامعباس خزایی افزود: بسیاری از عشایر مستقر در این شهرستان از آب تصفیه نشده چاه برای شرب استفاده می کنند که منجر به شیوع بیماری های گوارشی بویژه در فصل گرما در بین آنها می شود. وی به بحرانی که در ماه گذشته در این زمینه در فریدن بوجود آمد اشاره و اظهار کرد: تعدادی زیادی از عشایر مستقر در ... ادامه مطلب »

مردم به فکر کار و تولید با سرمایه های کوچک باشند

اسفندیار تاجمیری به برنامه های خود در حوزه های اقتصاد، فرهنگ و توسعه روستایی اشاره داشت و گفت: حدود ۵۴درصد جمعیت شهرستان در روستا ساکن هستند و این به نفع جمعیت روستایی شده است و در برنامه ها مدیریت روستایی اولویت خاصی دارد. وی اظهار داشت: مهم ترین فعالیت ها در روستاها باید انجام بشود که در دوبخش زیرساخت ها ... ادامه مطلب »

استخر شنا داران به مزایده رفت

چند وقتی است که ورزش فریدن فاقد رئیس اداره و سرپرست مانده و هیچ کس حاضر به تحویل گرفتن این اداره به علت حاشیه های فراوان اداره نیست. در این میان آشفته ورزش شهرستان ۲ اماکن ورزشی از جمله استخر شنا فجر و سالن ورزشی تختی داران توسط اداره کل به مزایده گذاشته شده است. همچنین علاقه مندان می توانند ... ادامه مطلب »

آغاز برداشت ۷۶ هزار تن پیاز در فریدن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدن با اشاره به اینکه محصول پیاز یکی از عمده‌ترین محصولات منطقه فریدن است گفت: این شهرستان رتبه دوم استانی از نظر سطح زیر کشت پیاز را به خود اختصاص داده است، این محصول بصورت نشاء کشت می‌شود و دوره کشت آن سه ماهه می‌باشد.  کریمی با بیان اینکه محصول کلزا نیز یکی از مهم‌ترین محصولات ... ادامه مطلب »

صعود کوهنوردان فریدونشهری به قله سبلان

سیف اله عظیمانی اظهار داشت: کوهنوردان گروه کوهنوردی شاهان کوه نخستین صعود خارج شهرستانی خود را در سال جاری با موفقیت به سرانجام رساندند که این برنامه صعود سبلان به مدت سه روز به طول انجامید. وی ادامه داد: گروه کوهنوردی شاهان کوه هر هفته برنامه هایی در خصوص صعود به قلل متعدد شهرستان انجام می دهد که این برنامه ... ادامه مطلب »

اختلاف ۲۰ ساله اوقاف خوانسار با بنیاد شهید در باره یک موقوفه حل شد

اوقاف

حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی اظهارکرد: موقوفه آخوند ملاحیدر با مساحتی بالغ بر ۲۵۰۰ مترمربع حدود ۳۰ سال در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خوانسار بوده است. وی تصریح کرد: در مورد استفاده از این موقوفه مشکلاتی وجود داشت که پس از پیگیریهای چندین ساله برای رفع آن راه حلی بدست آمد. نصیرالاسلامی گفت: این موقوفه با نیت ... ادامه مطلب »

یک کشته براثر واژگونی در محور دامنه

تصادف

  به گزارش پایگاه خبری فریدن نا، رئیس پلیس راه انتظامی استان اصفهان گفت: در این حادثه که امروز در محور اصلی دامنه به تیران و کرون در فریدن رخ داد ، راننده پیکان در دم جان باخت و دیگر سرنشین آن مصدوم و به بیمارستان اعزام شد. سرهنگ رضایی سرعت غیرمجاز وناتوانی راننده درکنترل وسیله نقلیه را علت اصلی ... ادامه مطلب »

اجرای طرح مبارزه با نسل دوم خوشه خوار انگور در تاکستان های گلپایگان

انگور

  به گزارش پایگاه خبری ایمنا، حیدرعلی گلی محمدی اظهار داشت: با توجه به سطح کشت ۳۲۰ هکتاری تاکستان های شهرستان و خسارت عمده آفت خوشه خوار انگور بر عملکرد و کیفیت این محصول، این طرح در شهرستان اجرا می شود. وی افزود: با توجه به نصب تله فرمونی این آفت در ایستگاه های پایش آفت توسط شبکه پیش آگاهی، ... ادامه مطلب »

پاسگاه پلیس راه در مسیر الیگودرز – اصفهان احداث می شود

پلیس راه

به گزارش پایگاه خبری مهر، حسن رحمانی در جریان بازدید از وضعیت پاسگاههای پلیس راه استان اظهار داشت: با توجه به موافقت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پاسگاه پلیس راه الیگودرز در محل جدید در مسیر الیگودرز – اصفهان احداث می شود. وی عنوان کرد: این محل برای احداث پاسگاه در جریان بازدید مشترک با مسئولان پلیس ... ادامه مطلب »