گزیده ای از اخبار

داران

قطعی چهار و نیم ساعته کلیه ارتباطات مخابراتی و اینترنت غرب استان اصفهان

تلفن‌های همراه، تلفن‌های ثابت برون شهری، دیتا و اینترنت شهرستان‌های غرب استان اصفهان از حدود ساعت ۱۰:۳۰ امروز تا حدود ساعت ۱۵:۰۰ قطع شد. حمید عطایی، رئیس اداره مخابرات شهرستان فریدونشهر، علت این قطعی طولانی مدت را پاره شدن کابل فیبرنوری ارتباطی بین مرکز استان تا شهرستان‌های غرب استان دانست. وی محدوده این پارگی را بین شهر تیران تا شهر ... ادامه مطلب »

مهمترین مشکل بهداشت عشایر، نبود آب شرب سالم است

غلامعباس خزایی افزود: بسیاری از عشایر مستقر در این شهرستان از آب تصفیه نشده چاه برای شرب استفاده می کنند که منجر به شیوع بیماری های گوارشی بویژه در فصل گرما در بین آنها می شود. وی به بحرانی که در ماه گذشته در این زمینه در فریدن بوجود آمد اشاره و اظهار کرد: تعدادی زیادی از عشایر مستقر در ... ادامه مطلب »

مردم به فکر کار و تولید با سرمایه های کوچک باشند

اسفندیار تاجمیری به برنامه های خود در حوزه های اقتصاد، فرهنگ و توسعه روستایی اشاره داشت و گفت: حدود ۵۴درصد جمعیت شهرستان در روستا ساکن هستند و این به نفع جمعیت روستایی شده است و در برنامه ها مدیریت روستایی اولویت خاصی دارد. وی اظهار داشت: مهم ترین فعالیت ها در روستاها باید انجام بشود که در دوبخش زیرساخت ها ... ادامه مطلب »

استخر شنا داران به مزایده رفت

چند وقتی است که ورزش فریدن فاقد رئیس اداره و سرپرست مانده و هیچ کس حاضر به تحویل گرفتن این اداره به علت حاشیه های فراوان اداره نیست. در این میان آشفته ورزش شهرستان ۲ اماکن ورزشی از جمله استخر شنا فجر و سالن ورزشی تختی داران توسط اداره کل به مزایده گذاشته شده است. همچنین علاقه مندان می توانند ... ادامه مطلب »

آغاز برداشت ۷۶ هزار تن پیاز در فریدن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدن با اشاره به اینکه محصول پیاز یکی از عمده‌ترین محصولات منطقه فریدن است گفت: این شهرستان رتبه دوم استانی از نظر سطح زیر کشت پیاز را به خود اختصاص داده است، این محصول بصورت نشاء کشت می‌شود و دوره کشت آن سه ماهه می‌باشد.  کریمی با بیان اینکه محصول کلزا نیز یکی از مهم‌ترین محصولات ... ادامه مطلب »

یک کشته براثر واژگونی در محور دامنه

تصادف

  به گزارش پایگاه خبری فریدن نا، رئیس پلیس راه انتظامی استان اصفهان گفت: در این حادثه که امروز در محور اصلی دامنه به تیران و کرون در فریدن رخ داد ، راننده پیکان در دم جان باخت و دیگر سرنشین آن مصدوم و به بیمارستان اعزام شد. سرهنگ رضایی سرعت غیرمجاز وناتوانی راننده درکنترل وسیله نقلیه را علت اصلی ... ادامه مطلب »

سرعت گیر هایی که سرعت گیر نیستند!!

سرعت گیر

سرعت گیر هایی که سرعت گیر نیستند!! در بلوار طالقانی شهر داران شاهد آن هستیم که در هر تقاطع، چهار راه و همچنین غیر چهار راه و تقاطع سرعت گیر هایی به شکل تپه ای از آسفالت وجود دارد که می توان آن ها را با کارشناسی دقیق تر و استفاده از سرعت گیر های استاندارد چهره ای زیبا تری ... ادامه مطلب »

بیان مشکلات حوزه انتخابیه در صحن علنی

محمد علی اسفنانی

محمدعلی اسفنانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: بدون شک جنایات غیرانسانی و ددمنشانه صهیونیست‌ها در این روزها در پاره کوچک باقی مانده از فلسطین عزیز و اولین قبله‌گاه مسلمین برای همه حتی غیر مسلمانان نیز جانکاه و بسیار دردآور و شایسته محکومیت جهانی است. نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس ... ادامه مطلب »

فریدن با معضل بی حجابی روبرو نیست

تاجمیری

فرماندار فریدن فریدن با معضل بی حجابی روبرو نیست تاجمیری با اشاره به سابقه و فرهنگ شهرستان فریدن گفت: این شهرستان با توجه به قدمت و بومی بودن فرهنگ با معضل بی حجابی روبه رو نیست. اسفندیار تاجمیری فرماندار فریدن در جلسه حجاب و عفاف گفت: جایگاه بانوان در جامعه شناخته شده است به صورتی که نیمی از جمعیت کشور ... ادامه مطلب »

مهم ترین رکن شخصیتی انسان حیا است

مهم ترین رکن شخصیتی انسان حیا است

امام جمعه داران مهم ترین رکن شخصیتی انسان حیا است عفت و حیا یک نعمت خدادادی است که به صورت فطری در وجود انسان به ودیعه نهاده شده است و باید ما این نعمت بزرگ را حفظ کنیم.   به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فریدن، حجت الاسلام احمد طیبی در جلسه حجاب و عفاف که با حضور فرماندار، و جمعی ... ادامه مطلب »